Haiglaklounide huumor põhineb energial ja mängulisusel, see ei ole mõistatuste või naljade tunnetuslik huumor. Doktor Klouni huumor ei tule peast, vaid südamest.

Kes on Doktor Klounid?

Koolituskava on loodud vastavalt 16 aasta jooksul haiglakeskkonnas tehtud tähelepanekutele ning tänaseks saadud kogemustele. Doktor Klouni töö ei ole emotsionaalselt lihtne, sest haiglas võib kogeda väga raskeid ja kaootilisi olukordi, mida tuleb käsitleda delikaatselt. Suheldes haigete lastega, peavad Doktor Klounid arvestama erinevate piirangutega palatites. Iga külastus on eriilmeline ja personaalne, tulles vastu lapse fantaasiale. Peale mänguoskuste peab Doktor Klounidel olema hea intuitsioon, tundlikkus ja empaatiavõime. Meie Doktor Klounid teevad oma põhitööd õpetajana, eripedagoogina, psühholoogina, tõlkijana, joogaõpetajana, arhitektina, eraettevõtjana, kolledzi huvijuhina, koolitaja-coach´ina jne.

Koolitus

Kõik Doktor Klounid on läbinud vastava koolituse ja haiglaklounide meetodil juhendamise. Peale koolituse läbimist toimub praktika koostöös kogenud Doktor Klounidega ning seejärel võib alustada haiglas laste rõõmustamist. Korraldame kaks korda aastas õpitubasid, kus omandatakse peale klounaadikunsti ka olukordade lahendamist, võttes arvesse haiglakeskkonna omapära. Kindlat ajakava koolitusteks ei ole, korraldame koolitusi uute soovijate saabumisel koos juba tegutsevate Dr Klounidega.

Soovi korral koolitusest osa võtta võib kirjutada: romola@doktorkloun.ee

Tallinna Lastehaiglas külastab Doktor Klounidena:

Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus ja Maarjamõisa Haigla lasteosakondades aitavad laste kiiremale paranemisele kaasa Doktor Klounid:

Narva Haigla lastele teevad rõõmuvisiite Doktor Klounid: